AVR helpt The Ocean Cleanup met sorteren plastic afval

Sinds 2020 heeft AVR een samenwerkingsverband met The Ocean Cleanup, een non-profit organisatie die technologie ontwikkelt om plastic afval te verwijderen uit de wereldzeeën en rivieren. Onlangs heeft AVR opnieuw een steentje bijgedragen aan het sorteren van het materiaal dat The Ocean Cleanup uit de oceanen heeft gevist.

Terug

In juni is er een succesvolle sorteeractie uitgevoerd op het terrein van AVR. De eerste 60 ton plastic die The Ocean Cleanup met hun System 002 (bijgenaamd Jenny) uit de oceaan verwijderd heeft, is naar Rotterdam vervoerd en vervolgens gesorteerd en geclassificeerd op onze locatie. Zestig tot zeventig procent bestaat uit kunststof visnetten en touwen. Het materiaal wordt doorgevoerd naar recyclingbedrijven en onderzoeksinstellingen voor hergebruik en onderzoek. Een mooi staaltje duurzame ketensamenwerking waar we trots op zijn.

Fotografie/video: The Ocean Cleanup

 

Meer berichten

Trots op ons werk, trots op onze afvalhelden!

De Week van de Afvalhelden is dé week waarin medewerkers uit de afvalbranche centraal staan. Van 7 tot en met 13 maart 2022 worden de mannen en vrouwen die werkzaam zijn in inzameling, groenbeheer, reiniging en verwerking in het zonnetje gezet.

Welke tas is het beste voor het milieu?

Ga je boodschappen doen of winkelen? Neem dan je eigen stevige tas mee. Gratis plastic tasjes zijn sinds begin 2016 verboden. Daardoor is het aantal plastic tassen met 80 procent afgenomen naar 35 plastic tassen per persoon per jaar. Een papieren tas is niet beter voor het milieu.

De onmisbare schakel binnen AVR Duiven

AVR staat nooit stil. Met twee locaties en ruim vijfhonderd medewerkers zorgen we ervoor dat onze verbrandings ovens 24 uur per dag, zeven dagen per week draaien. De afdeling Facilitaire Dienst is hierbij een onmisbare schakel in het proces. De afdeling draait om het zo goed mogelijk organiseren en uitvoeren van diensten die ondersteunend zijn aan de kern-taken van onze organisatie. Sinds 1 april 2022 vormen Henk, Arno, Herbert, Willem, Ben en Jappie de Facilitaire Dienst in Duiven.

Een dag in het leven van Ed van Gelder

We lopen een dagje mee met een AVR-medewerker Ed van Gelder en welke werkzaamheden er zoal voorbij komen. Wat gebeurt er tussen 5.15 uur als zijn wekker afgaat en 17.45 uur als hij het AVR-terrein in Rozenburg verlaat? Je leest het hieronder!