Bijzondere samenwerking AVR, Petje af en WasteCraft

Op donderdag 27 oktober starten wij een bijzondere samenwerking. AVR, Petje af en WasteCraft slaan de handen ineen om van waardevolle grondstoffen uit het nagescheiden afval van veel gemeenten, origineel design te maken. Door bij dit project stichting Petje af te betrekken helpen we kinderen bewust te maken van de problematiek en de kansen in de circulaire economie. Waar anders kunnen wij deze samenwerking beter laten starten dan op de Dutch Design Week in Eindhoven?

Terug

Het afvalprobleem en duurzaamheid zijn belangrijke onderwerpen, maar niet altijd even leuk. Het Nederlandse bedrijf WasteCraft brengt daar verandering in door afval van bedrijven om te toveren in een prachtig design van hun eigen afval. Zo houdt WasteCraft de conversatie op een ludieke (en kunstzinnige) manier gaande. Petje af maakt zich sterk voor gelijke kansen voor kinderen tussen de 10 en 14 jaar die een extra steuntje in de rug kan gebruiken. Door Petje af erbij te betrekken, helpen we kinderen bij de bewustwording van de problematiek en de kansen in de circulaire economie.

Samen gaan zij aan de slag om vanuit gerecycled materiaal iets nieuws te ontwikkelen: WasteCraft ontwikkelt plaatmateriaal vanuit de afvalstromen van AVR, waarmee zij samen met kinderen van de Stichting Petje Af verschillende nieuwe producten gaan ontwikkelen en uitwerken voor productie. De resultaten hiervan worden op de Dutch Design Week in 2023 getoond.

De Dutch Design Week vormt daarom het perfecte decor voor deze unieke samenwerking tussen AVR-WasteCraft-Petje Af.

V.l.n.r.: Jasper de Jong, Commercieel Directeur AVR. Sven Noordhoek, CEO WasteCraft. Brecht van Schendel, Directeur-Bestuurder Stichting Petje af.

Meer berichten

Trots op ons werk, trots op onze afvalhelden!

De Week van de Afvalhelden is dé week waarin medewerkers uit de afvalbranche centraal staan. Van 7 tot en met 13 maart 2022 worden de mannen en vrouwen die werkzaam zijn in inzameling, groenbeheer, reiniging en verwerking in het zonnetje gezet.

Welke tas is het beste voor het milieu?

Ga je boodschappen doen of winkelen? Neem dan je eigen stevige tas mee. Gratis plastic tasjes zijn sinds begin 2016 verboden. Daardoor is het aantal plastic tassen met 80 procent afgenomen naar 35 plastic tassen per persoon per jaar. Een papieren tas is niet beter voor het milieu.

De onmisbare schakel binnen AVR Duiven

AVR staat nooit stil. Met twee locaties en ruim vijfhonderd medewerkers zorgen we ervoor dat onze verbrandings ovens 24 uur per dag, zeven dagen per week draaien. De afdeling Facilitaire Dienst is hierbij een onmisbare schakel in het proces. De afdeling draait om het zo goed mogelijk organiseren en uitvoeren van diensten die ondersteunend zijn aan de kern-taken van onze organisatie. Sinds 1 april 2022 vormen Henk, Arno, Herbert, Willem, Ben en Jappie de Facilitaire Dienst in Duiven.

Een dag in het leven van Ed van Gelder

We lopen een dagje mee met een AVR-medewerker Ed van Gelder en welke werkzaamheden er zoal voorbij komen. Wat gebeurt er tussen 5.15 uur als zijn wekker afgaat en 17.45 uur als hij het AVR-terrein in Rozenburg verlaat? Je leest het hieronder!