Jaarbericht 2023: Veerkracht

Afgelopen jaar kreeg AVR te maken met veel uitdagingen, maar één ding werd vooral duidelijk: de veerkracht van ons bedrijf. In het jaarbericht van 2023 lees je hoe we de tegenslagen hebben aangepakt en welke successen we hebben geboekt. Daarnaast komen ook de bijzondere verhalen van collega’s en onze operationele resultaten aan bod. Kortom, het jaarbericht 2023 biedt een mooi overzicht van een memorabel jaar.

Terug

Elk jaar brengen we met trots ons jaarbericht uit, vol met mooie en bijzondere verhalen. In dit jaarbericht Veerkracht kijken we terug op een bewogen periode, gekenmerkt door uitdagingen en successen. Het afketsen van de overname van AEB, de enorme toename van lachgascilinders in het restafval, en de ingrijpende brand in Rozenburg hebben ons op de proef gesteld, met grote gevolgen voor zowel ons bedrijf als onze klanten.

Het jaarbericht belicht ook veel positieve ontwikkelingen: Duiven en de overslagstations presteerden goed en we hebben allemaal ervaren hoe sterk de onderlinge samenwerking en verbinding is bij het oplossen van problemen. Ook lees je over ons nieuwe leiderschapsprogramma en voortdurende innovaties en duurzaamheidsinitiatieven die onze inzet tonen voor groei en verbetering. Zo helpt de positieve uitspraak voor het Porthos-project in de Rotterdamse haven ook onze CO2-afvangactiviteiten dichterbij te brengen. Afgelopen jaar vierden we ook belangrijke mijlpalen: Rozenburg bestond 50 jaar en we markeerden tien jaar partnerschap met onze aandeelhouder CKI.

Vooruitlopend op nieuwe EU-regels voor duurzaamheidsverslaggeving, hebben we het jaarbericht 2023 georganiseerd rondom de thema’s Environmental, Social, and Governance (ESG). Op deze manier laten we niet alleen op een gestructureerde manier zien wat we doen op het gebied van duurzaamheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid, maar bieden we ook inzicht in hoe onze activiteiten en strategieën bijdragen aan een positieve impact op de planeet en de samenleving.

Heb je vragen?

Neem contact op met Lars Walder (Persvoorlichter)
Tel: +31 6 53432765
E-mail: lars@bureauwalder.nl

Meer berichten:

CEWEP Award-winnares Ragnhild op korte traineeship bij AVR

Op 25 september 2024 ontving Ragnhild Elise Dirdal de ‘Carsten Spohn Award’ tijdens de CEWEP-reststoffen conferentie in Mechelen (België). Deze prijs, ingesteld door CEWEP, beloont jonge professionals en onderzoekers die uitblinken in het vakgebied van de thermische afvalverwerking. Ragnhild won de prijs voor haar onderzoek naar selectieve terugwinning van koper uit bodemas, een belangrijke stap richting circulaire grondstofverwerking. De prijs omvatte een korte traineeship bij een deelnemende afvalverbrandingsinstallatie in Europa. Ragnild had o.a. de keus uit een AVI op Mallorca en Kopenhagen.

De wolkenfabriek in Duiven bestaat 50 jaar!

Op 5 september 1975 opende de deuren van ‘De Wolkenfabriek’, oftewel AVR Duiven. Toentertijd was het nog geen AVR, maar opereerde deze fabriek onder de naam ‘Vuilverbranding Arnhem’. De fabriek was eigendom van de gemeente en zorgde voor de afvalverbranding van Arnhem en de omliggende gemeenten. De opening werd verricht door Prins Claus. In de beginjaren bestond de installatie uit twee lijnen: Lijn 1 en Lijn 2. Deze lijnen waren uitsluitend ovens, zonder ketels of energieopwekking.

Prestatieladder Socialer Ondernemen is méér dan een keurmerk!

Goed nieuws: AVR is van Trede1 naar Trede 2 gestegen op de Prestatieladder Socialer Ondernemen (PSO). Mooi dat we sociaal ondernemen omarmen. Maar waarom is dat eigenlijk zo belangrijk? Wat betekent deze stap precies? En wat merken we daarvan in de praktijk?

Van Werkvoorbereider naar Teamleider Cleaning en Housekeeping!

Soms veranderen functies door onvoorziene omstandigheden. Dat overkwam Jan Luijendijk. Hij was werkvoorbereider bij de werktuigkundige dienst (WTD), maar nam tijdelijk de rol van Teamleider Cleaning en Housekeeping op zich. Wat begon als een tijdelijke oplossing, bleek een functie die goed bij hem past.

Een dag meelopen met… Gerrit-Jan Ursinus!

In ‘De dag van…’ nemen we een kijkje achter de schermen van een AVR-medewerker en welke werkzaamheden er zo voorbijkomen. Maak kennis met Gerrit-Jan Ursinus die verantwoordelijk is voor het coördineren van de geplande jaarlijkse stops en diverse projecten in Duiven. Eén van deze projecten is de ombouw van ketel 3, die in augustus 2025 start.